Cechy szczególne
- Ultra niska waga (6,9kg)
- Prąd pomiarowy 1-200Adc z tętnieniami < 2,5%
- Rozdzielczość 0,1μΩ
- Jednoczesne wyświetlanie na ekranie wartości mV, A oraz μΩ
- Pamięć USB do magazynowania wyników
- Klawiatura USB do wprowadzania opisów
- Możliwość zaprogramowania do trzech wartości prądów pomiaru do szybkiego wyboru przez użytkownika
- Duży, kolorowy i podświetlany wyświetlacz LCD
- Uniwersalne napięcie zasilania 90 ÷ 264V
- Na wyposażeniu 3m przewody pomiarowe
- Opcjonalne cęgi prądowe pozwalające na badanie obiektów obustronnie uziemionych
DMO200 jest silnoprądowym mikroomomierzem dostosowanym do pomiarów bardzo niskich rezystancji dla bardzo szerokiego spektrum zastosowań. Przyrząd ten nadaje się do badań odbiorczych, okresowych oraz na liniach produkcyjnych. Rezystancja zestyku wyłączników, odłączników, przepustów oraz połączeń śrubowych szyn są mierzone łatwo i bezpiecznie.
DMO200 jest prosty w obsłudze, wymaga od użytkownika tylko wybrania prądu pomiarowego oraz uruchomienia pomiaru. Przyrząd posiada trzy wstępnie programowane wartości dla najczęściej stosowanych prądów pomiarowych i one są wybierane trzema przyciskami. Domyślnie zaprogramowane wartości to 50A, 100A i 200A. Wybór wszystkich podzakresów jest w pełni automatyczny i wartości prądu, napięcia oraz rezystancji są wyświetlane jednocześnie. Rezystancja jest obliczana na podstawie wartości prądu pomiarowego i oraz zmierzonego napięcia. W celu pomocy użytkownikowi, wszystkie odczyty są zatrzymywane na wyświetlaczu po wyłączeniu prądu pomiarowego.
Port RS232 i zdalne sterowanie
Port RS232 pozwala na podłączenie DMO200 do opcjonalnej drukarki. Port ten może być również używany do podłączenia przyrządu do sterowników PLC w celu wykorzystania przyrządu na liniach produkcyjnych - pełna kontrola DMO200 może być osiągnięta poprzez port RS232 przy użyciu prostego zestawu komend.
Magazynowanie wyników
Przyrząd posiada funkcję gromadzenia wyników pomiarów w pamięci USB. Jest wyposażony w klawiaturę USB do wygodnego wprowadzania komentarzy zapisywanych łącznie z wynikami pomiarów. Za każdym razem, gdy wyłączany jest prąd pomiarowy, wyniki przyrządu są zapisywane w pamięci USB. Przyrząd posiada wbudowany zegar czasu rzeczywistego, dzięki czemu wszystkie wyniki pomiarów mogą być zapisywane łącznie ze znacznikami czasu i daty w pliku CSV. Pliki CSV mogą być otwierane w dowolnym arkuszu kalkulacyjnym, np. Microsoft Excel lub OpenOfice Calc.
|
|
Klawiatura USB do wprowadzania
komentarzy do pomiarów |
Plik CSV z wynikami pomiarów
widoczne znaczniki daty i czasu oraz komentarze |
Podświetlany wyświetlacz LCD przyrządu DMO200 jest jasny i czytelny z szerokim kątem widzenia. Wyniki pomiarów pojawiają się na ekranie przyrządu, prezentowane są wyniki: prąd testu, wykryte napięcie oraz obliczona wartość rezystancji.
Przyrząd DMO200 jest dostarczany ze standardowym zestawem przewodów o długości 3m. Standardowe przewody zakończone są chwytakami. Dostępne są inne wersje przewodów - patrz zakładka Zakupy.
Przykładowe zastosowania
Rezystancja łączenia szyn.
DMO200 jest idealny do pomiarów rezystancji miejsc łączenia szyn. Przed wykonaniem podłączenia należy upewnić się, czy zasilanie szyn jest wyłączone oraz, czy konieczne uziemienia zostały zastosowane. Podłączyć przewody wyjścia prądowego do szyny, upewnić się, że rezystancja mierzonego połączenia jest wewnątrz miejsc podłączenia chwytaków przewodów prądowych. Podłączyć chwytaki przewodów napięciowych, jak najbliżej badanej rezystancji połączenia szyn. Miejsca podłączenia chwytaków przewodów napięciowych muszą znajdować się wewnątrz chwytaków przewodów prądowych.
Rezystancja zestyku wyłącznika
DMO200 nadaje się do pomiarów wszystkich rezystancji systemów energetycznych i jest szczególnie predysponowany do pomiarów rezystancji zestyków aparatury rozdzielczej, wyłączników, odłączników oraz uziemienia. Przyrząd ma dużą moc wyjściową pozwalającą na wymuszenie przepływu prądu 200A poprzez 20m przewody wyjściowe, aby móc utworzyć podłączenia do największych wyłączników. Opcjonalnie dostępne są przedłużacze przewodów pomiarowych, które pozwalają na przedłużenie przewodów prądowych i napięciowych o 3, 5 lub 10m.
Dokładne pomiary wyłączników, odłączników w obecności obustronnych połączeń uziemiających są proste przy użyciu opcjonalnych cęgów. Pozwala to na odjęcie od prądu pomiarowego prądu, który przepływa poprzez połączenia uziemiające.